Oleje

Najczęściej kupowane

Ostatnio przeglądane

Olej sezamowy 250ml

Nowy

Wysyłka już od 15zł

24,00 zł

Więcej informacji

Powstaje w wyniku tłoczenia na zimno obłuszczonych nasion sezamu.

Sezam to nasiona oleiste o wysokim stopniu za83nia, sięgającym 50 - 60%.

W swoim składzie ma przeważającą część nienasyconych kwasów tłuszczowych 84-90%, które odgrywają kluczową rolę w zachowaniu zdrowia. Olej sezamowy zawiera jednonienasycony kwas oleinowy 35-45% i wielonienasycony kwas linolowy 40-50%. Zawiera również flawonoligniany wśród nich sezamina będąca silnym antyoksydantem.

W profilaktyce pro zdrowotnej przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, a także zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. Zawarta w oleju sezamina wykazuje działanie hamujące syntezę i wchłanianie cholesterolu. Ponadto zawarta w oleju sezamina będąc silnym antyutleniaczem wykazuje zdolności zmiatania wolnego rodnika (Espin, Soler-Rivas, Wichers 2000) Duża zawartość NNKT w profilaktyce zdrowotnej wpływa na minimalizację ryzyka miażdżycy, i niedokrwiennej choroby serca.

Olej ten polecany jest również w przypadku zaparć, spożywany systematycznie skutecznie reguluje wypróżnianie.

Olej znajduje również zastosowanie w kosmetyce. Chroni przed promieniowaniem słonecznym, posiada naturalny współczynnik ochronny UV 3–4.

W kuchni stosowany tylko na zimno, nie nadaje się do smażenia. Najlepiej jako dodatek do sałatek, sosów i innych potraw.

Przy spożyciu około 2 łyżek dziennie pokrywa dzienne zapotrzebowanie na NNKT

Opinie

Napisz opinię

Olej sezamowy 250ml

Olej sezamowy 250ml

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej kategorii: