Oleje

Najczęściej kupowane

Ostatnio przeglądane

Olej sojowy 500 ml tłoczony na zimno nieoczyszczony

Nowy

Wysyłka już od 15zł

22,00 zł

Więcej informacji

Powstaje w wyniku tłoczenia nasion soi zwyczajnej nie modyfikowanej genetycznie. Zawartość oleju w nasionach soi w porównaniu do innych oleistych jest niska i wynosi 18-24%. Skład kwasów tłuszczowych oleju sojowego to przede wszystkim kwasy jednonienasycone 23-32%, kwasy wielonienasycone 50-64% w tym 2-12% kwasu α-linolowego. Z uwagi na wysoką zawartość NNKT olej sojowy zimno tłoczony jest wysoko cenionym 83m jadalnym.

Olej sojowy zimno tłoczony jest źródłem naturalnej witaminy E (10-15mg/100g), fosfolipidów, a w szczególności lecytyny, fitosteroli przede wszystkim sitosterolu. Sitosterol obniża poziom cholesterolu we krwi jak też hamuje wchłanianie cholesterolu w przewodzie pokarmowym.

Spożywanie oleju sojowego korzystnie wpływa na organizm. Odgrywa szczególną rolę w profilaktyce cywilizacyjnych chorób metabolicznych (choroby serca i układu krążenia, choroby po podłożu zapalnym i alergicznym, osłabienie koncentracji).

Olej sojowy jest doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Sprawdza się idealnie jako główny składnik sosów i majonezów nadając im aksamitną konsystencję, podkreśla smak i aromat mięs i surówek, dodatkowo podnosi wartość odżywczą przygotowanych dań.

Może też być spożywany bezpośrednio: 1-2 łyżek dziennie.

Olej sojowy stosowany jest również w kosmetyce, bezpośrednio na skórę (skóra tłusta ze skłonnościami do łojotoku). Używany również do produkcji kremów, mleczek, olejków do masażu, mydeł.

Nie zalecany osobą uczulonym na soję, może wywołać skutki alergiczne.

Opinie

Napisz opinię

Olej sojowy 500 ml tłoczony na zimno nieoczyszczony

Olej sojowy 500 ml tłoczony na zimno nieoczyszczony

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej kategorii: