Stawy, Układ Kostny

Najczęściej kupowane

Ostatnio przeglądane

OMUŁEK ZIELONOWARGOWY- kości, stawy 150 kapsułek

Nowy

Wysyłka już od 15zł

72,00 zł

Więcej informacji

PEŁNA SWOBODA RUCHÓW DZIĘKI ZDROWYM STAWOM
Omułek Zielonowargowy, Małża zielona, Perna canaliculus, Grünlippmuschel
Wraz z wiekiem zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia dolegliwości stawowych. Życie jest trudne, gdy każdy ruch jest ograniczony i bolesny. Jednak stałe zażywanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych niesie za sobą skutki uboczne. Czy istnieją 82, zdrowsze możliwości łagodzenia dolegliwości stawów i ponownego przywrócenia im sprawności?
Ekstrakt z nowozelandzkiej małży zielonej (omułka zielonowargowego) stanowi naturalną alternatywę dla konwencjonalnych środków. Ze względu na swoją unikalną kombinację składników aktywnych likwiduje obrzęk, stany zapalne i uśmierza ból - a wszystko to bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie: składniki aktywne omułka przyczyniają się nawet do utrzymania naszych stawów w pełnej sprawności i zdrowiu.

Jak funkcjonują nasze stawy?
Jako miejsca połączeń między kośćmi, nasze stawy pełnią funkcję polegającą na utrzymaniu elastyczności i mobilności ciała. W naszym organizmie znajdują się łącznie 143 stawy, które zapewniają nam odpowiednią ruchomość. Ich unikatowa konstrukcja umożliwia nam swobodne i aktywne życie.

Każdy staw składa się z dwóch lub więcej powierzchni stawowych, które poruszają się względem siebie. Ocierające się o siebie powierzchnie kości są pokryte gładką warstwą chrząstki, której celem jest wchłanianie i oddawanie wody. Jeżeli dojdzie do obumarcia komórek chrząstki, dochodzi do zaniku substancji międzykomórkowej stawów, a tym samym również do utraty właściwości chrząstki, przez co zmniejsza się coraz bardziej jej elastyczność. Ostatecznym wynikiem tego procesu jest zanik chrząstki.
W tak zwanej szczelinie stawowej, między chrząstkami, znajduje się maź stawowa, która ma za zadanie zagwarantować swobodną ruchomość stawu. Ponadto zawiera także składniki odżywcze niezbędne do odbudowy chrząstki oraz usuwa substancje szkodliwe.
Choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie stawów i 82
Poprzez nadmierne lub jednostronne obciążenie chrząstka może z czasem ulec degradacji lub deformacji. Ten rodzaj zwyrodnienia stawów może wystąpić w każdym stawie i jest nazywany chorobą zwyrodnieniową stawów (artrozą). Artroza zaczyna się zwykle od uczucia sztywności w dotkniętych nią stawach, później mogą dodatkowo pojawić się obrzęk i ból. Schorzenie dotyczy najczęściej kolan, bioder, łokci, palców rąk, palców stóp i stawów kręgosłupa.
Choroba zwyrodnieniowa stawów może pojawić się również, gdy stawy wraz z wiekiem lub w przypadku niezrównoważonej diety nie są wystarczająco zaopatrywane w niezbędne składniki odżywcze. Maź stawowa nie może dostarczyć chrząstce niezbędnych składników odżywczych i chrząstka będzie, na skutek tego, ulegała powolnej degradacji. Wynikiem tego są deformacje i ból.

2
Innym problemem jest zapalenie stawów (gr. arthritis). Może mieć ono wiele różnorodnych przyczyn, jednak w większości przypadków ma tu swój udział zakłócony metabolizm. Zapalenie stawów daje o sobie znać poprzez obrzęki, uczucie gorąca, bóle i sztywność dotkniętego tymi dolegliwościami stawu.
W zależności od przyczyny dolegliwości stawowych lekarz zaproponuje Państwu różne formy leczenia - jednakże w przypadku wszystkich tych problemów zielone małże z Nowej Zelandii mogą zdziałać cuda.
Zdrowie z morza
Maorysi z Nowej Zelandii nie wiedzieli w przeszłości, co to są choroby stawów. Odżywiali się głównie zielonymi małżami, które znajdowali w dużych ilościach na swoich plażach, a tym samym dbali nieświadomie o zdrowie swoich stawów.
Na początku lat 70-tych nowozelandzcy naukowcy zaczęli badać dokładniej skuteczność omułka na choroby stawów. Wyniki były imponujące: stwierdzono, że zawiera kombinację składników, które w przypadku różnego rodzaju bólu stawów mogą przyczynić się optymalnie do wyleczenia i utrzymania ich w zdrowiu. A co najważniejsze: wszystkie składniki aktywne małży zielonej jako wartościowe, naturalne składniki odżywcze przyczyniają się do zdrowia nie tylko stawów, ale całego organizmu ludzkiego.
Potrójna moc omułka
Małża zielona zawiera dużą ilość glikozaminoglikanów, które wykazują silne działanie przeciwzapalne. W organizmie są niezbędne do wiązania wody oraz odpowiadają za lepko-sprężyste właściwości łękotki. Glikozaminoglikany występują naturalnie w płynie stawowym i chrząstce. Powodują, że tkanka chrzęstna jest zdrowa i elastyczna- gdy wystąpi ich niedobór, staw wysusza się. Wiele dolegliwości spowodowanych jest brakiem glikozaminoglikanów, posiadają zdolność wiązania wody. Dzięki temu chrząstka może reagować jak gąbka. Gdy ciśnienie w stawie spada, wchłania ona wodę. Gdy ciśnienie się zwiększa, woda jest ponownie oddawana. Chrząstka reaguje na ruch i działa jak amortyzator, przy tym chroni ona przed uszkodzeniami pod wpływem obciążenia.
Dzięki ekstraktowi z zielonej małży dostarczane są naturalne glikozaminoglikany, które stymulują odbudowę tkanki chrzęstnej, zapobiegają procesom degradacji chrząstki i działają przeciwzapalnie. Stawy mogą się zregenerować, dochodzi do spowolnienia lub całkowitego zahamowania objawów zwyrodnienia stawów.

3
Koncentrat z małży zielonej zawiera trzy szczególnie ważne składniki aktywne, które zapewniają dostarczenie stawom odpowiednich składników odżywczych:
♦ wysoki udział glikozaminoglikanów
♦ ważne minerały i pierwiastki śladowe, w szczególności kwas krzemowy
♦ wartościowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3
Kwasy tłuszczowe omega-3 są uważane za doskonałego dostawcę składników odżywczych do organizmu. Pełnią one nie tylko niezastąpioną rolę w profilaktyce miażdżycy, ale również hamują stany zapalne i powodują zmniejszenie obrzęków. Z każdym gramem koncentratu małży zielonej przyjmujecie Państwo około 20 do 30 mg kwasów tłuszczowych omega-3.
Ekstrakt z małży zielonej oprócz różnorodnych minerałów i pierwiastków śladowych zawiera cenne ilości kwasu krzemowego. Odpowiednie zaopatrzenie organizmu w kwas krzemowy lub krzem zapewnia, że tkanka łączna- także w kościach i chrząstkach - pozostaje zdrowa i elastyczna. Kwas krzemowy wspomaga tworzenie się nowej chrząstki i utrzymuje stawy w zdrowiu. Wysoka zawartość kwasu krzemowego sprawia, że małże zielone są „idealnym pokarmem dla stawów". Kwas krzemowy zawiera krzem, który posiada szereg korzystnych właściwości i pełni ważną funkcję w organizmie. Jest odpowiedzialny za lśniące włosy i mocne, zdrowe paznokcie, aktywuje odbudowę struktury komórek, hamuje proces starzenia się tkanki, zapewnia zdrową tkankę łączną, a także wspiera tworzenie się sieci włókien tkanki łącznej i zapewnia w ten sposób zdrowe struktury, zawierające tkankę łączną, występujące w kościach i tkance chrzęstnej.
Oprócz glikozaminoglikanów, kwasów tłuszczowych omega-3 i kwasu krzemowego małże zielone mają wiele innych składników, mających pozytywny wpływ na zdrowie.
100 gramów małży zielonej zawiera przeciętnie: Energia 85 kcal Fosfor 230 mg Białko 12 g Cholesterol 27 mg Selen 0,038 mg Żelazo 7 mg Witamina A 0,05 mg Jod 0,065 mg Witamina B1 0,009 mg Potas 270 mg Witamina B12 0,009 mg Wapń 56 mg Witamina B2 0,28 mg Sód 410 mg Witamina B6 0,19 mg Niacyna (Witamina PP) 1,4 mg Witamina C 4,4 mg Tłuszcz 2,1 g Witamina D2 i D3 0,018 mg Omega-3: omega-6 13:5 Witamina E 1,9 mg Witamina B5

4
Ekstrakt z omułka zielonowargowego - wartościowe, naturalne wsparcie dla stawów.
Niezależnie od tego, czy chcecie Państwo uchronić swoje stawy przed zwyrodnieniami, czy też zrobić coś z istniejącymi już dolegliwościami stawowymi: ekstrakt z małży zielonej dostarcza w sposób naturalny tego, czego potrzebuje organizm. Degradacja stawów zostaje zatrzymana i tworzy się nowa tkanka chrzęstna.
Działanie przeciwzapalne małży zielonej jest porównywalne z działaniem kwasu acetylosalicylowego (ASS) lub ibuprofenu, jest jednak delikatniejsze i w związku z tym zaleca się przyjmowanie go przez dłuższy czas. Działania uboczne, takie jak np. dolegliwości żołądka, nie występują. Przy regularnym zażywaniu preparatów z małży zielonej organizm otrzymuje dodatkowe wsparcie przy odbudowie tkanki łącznej, płynu stawowego i chrząstki stawowej. Wyraźnie poprawia się ruchomość stawów, likwidowane są stany zapalne i bóle. Jednak potrzebna jest cierpliwość- skuteczne działanie ujawnia się powoli. Dlatego mogą upłynąć 2-4 tygodni, zanim zauważycie Państwo znaczące zmiany, ale proszę pamiętać: stawy będą za to wdzięczne!
Suplementy z zielonej małży są używane zarówno profilaktycznie (u sportowców), jak i leczniczo (u osób w podeszłym wieku, które cierpią na choroby zwyrodnieniowe stawów).
Zastosowanie i dawkowanie
Najprostszą i najbardziej wygodną formą długotrwałego stosowania jest zażywanie ekstraktu z zielonej małży. Tradycyjne kapsułki z ekstraktem z zielonej małży zawierają od 100 do 300 mg ekstraktu, wyższe dawki zawierają do 500 mg.
Jako suplement diety wspierając zdrowe stawy należy zażywać do 1500 mg ekstraktu dziennie. W przypadku zapalenia stawów i chorób zwyrodnieniowych dawka może zostać podwojona. Zalecane jest regularne stosowanie ekstraktu z małży zielonej przez określony czas, najlepiej kilka razy w roku, przez dłuższy okres co najmniej dwóch miesięcy. Również w przypadku stałego i długoterminowego stosowania nie stwierdzono dotychczas żadnych skutków ubocznych. Suplementów z zielonej małży nie należy przyjmować w przypadku alergii na białko lub na skorupiaki.
Koncentrat z zielonej małży można również stosować zewnętrznie w postaci kremu, żelu lub balsamu. Składniki zawarte w zielonych małżach, często w połączeniu z relaksującymi, rozgrzewającymi olejami roślinnymi, wywołują w szybkim czasie działanie kojące i regenerujące pleców, ramion, bioder lub kolan

Opinie

Oceń 
2019-01-06

Ode mnie króciutko – tabletki omułka zielonowargowego oceniam bardzo wysoko, świetny efekt 4 miesięcznej kuracji tym suplementem. U matki ustały objawy chorych stawów, jest bardziej ruchliwa, nawet lekarz zauważył różnicę, zdecydowanie na plus. Jeśli szukacie czegoś dobrego, to na stawy omułek zielonowargowy będzie najlepszy, pozdrawiam wszystkich ciepło.

Oceń 
2018-09-02

Choroby stawów to powszechny problem naszych czasów, wiele osób, nie tylko starszych narzeka na ból stawów. Dlatego na stawy omułek zielonowargowy jest świetnym remedium za nieduże pieniądze. W Ekoflos cena omułka zielonowargowego to 65 zł, dla porównania jedna prywatna wizyta u lekarza specjalisty to nie mniej niż 150 zł, a w dużych miastach i dwa razy tyle. I co wy na to ?? Lepiej skorzystać z właściwości omułka zielonowargowego wcześniej i cieszyć się zdrowymi stawami do późnej starości. Polecam opinie omułku zielonowargowym, które piszą lekarze i specjaliści od zdrowego żywienia, jest tego pełno w internecie, ja tam nie żałuje ani złotówki. Przy naszej polskiej diecie to nie da się być zdrowym bez suplementów i tyle

Oceń 
2018-07-21

Omułek zielonowargowy na stawy polecił mi szwagier, zapaleniec zdrowego żywienia, który wiele swoich dolegliwości ogarnął dzięki naturalnym suplementom diety, także z waszego sklepu, gdzie kupić omułek zielonowargowy można chyba najtaniej w sieci. W aptekach ponoć ponad stówę kosztuje. Kapsułki z omułka zielonowargowego łyka się na chore stawy, ale też polecam osobom, które mają w rodzinie takie schorzenia, jako forma profilaktyki. Jest to dobry suplement dla sportowców, ale też ludzi z nadwagą, gdy stawy muszą dźwigać codziennie za dużą masę. Opinie omułka zielonowargowego przekonały mnie i to już moje drugie opakowanie w ciągu pół roku – jestem bardzo zadowolony, tak samo jak mój lekarz – mam zdrowe stawy, o to chodzi

Oceń 
2018-02-17

Fajny, produkt w niskiej cenie. Omułek zielonowargowy właściwościami ciężko jest porównać do czegokolwiek innego na rynku, ten suplement to wyjątkowy, naturalny produkt na wzmocnienie stawów. Tabletki omułka zielonowargowego powinny znaleźć się w rozpisce osób starszych, ale też ludzi, którzy są podatni na kontuzje i mają zwyrodnienia lub bóle stawowe. Jak widzicie po 40stce, że na deszcz czy śnieg bolą was stawy, albo że przy byle przeziębieniu nie możecie się ruszyć, to oznaka, że warto przyjmować kapsułki omułka zielonowargowego, żeby w przyszłości nie złorzeczyć… Wiem co mówię, bo w rodzinie przerabialiśmy historię z chorymi stawami u ojca, lepiej zapobiegać niż leczyć, bo zdrowe stawy to podstawa

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
2018-01-10

Mogę tylko polecić ze swoje strony omułek zielonowargowy. Świetny suplement za stosunkowo niską cenę. Omułek zielonowargowy zalecany jest przez bardzo wielu specjalistów na świecie jako naturalne wsparcie stawów. Mam poważne choroby zwyrodnieniowe i obciążenia genowe, w dodatku całe życie pracowałam w ruchu, a odkąd biorę kapsułki omułka zielonowargowego, oszczędziłam sobie bólu. Jestem sprawniejsza ruchowo, ale też czuję ogólną poprawę zdrowia, bo do właściwości omułka zielonowargowego należy także odżywić organizm w minerały morskie. Bardzo fajny produkt, zdecydowanie godny polecenia osobom po 50 roku życia, jak ktoś się waha to poczytajcie o omułku zielonowargowym – opinie na 5!

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

OMUŁEK ZIELONOWARGOWY- kości, stawy 150 kapsułek

OMUŁEK ZIELONOWARGOWY- kości, stawy 150 kapsułek

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

5 innych produktów w tej kategorii: