Stawy, Układ Kostny

Najczęściej kupowane

Ostatnio przeglądane

Arthrosil- krzem organiczny 500ml

Nowy

Wysyłka już od 15zł

129,00 zł

Więcej informacji

Arthrosil™ - 0,5 l

Silicium Organique Si-G5™ L'Original

Krzem Organiczny Si-G5™ o stężeniu 2 500 mg/1 litr, wzbogacony glukozaminą i chondroityną

 Najczystszy produkt.

Całkowicie wolny od parabenów, konserwantów, GMO, oleju palmowego i innych rakotwórczych i toksycznych związków konserwujących.

Forma płynna zwiększa dostępność biologiczną i ułatwia wchłanianie.

Wraz z wiekiem ścięgna, mięśnie a także chrząstka stawowa ulega zużyciu. Chrząstka nie może już pełnić swojej roli jako gąbka, która pochłania wstrząsy. Stopniowo, gdy chrząstki zanikają, kości dotykają się i powstaje ból.

Dotkniętym chorobami stawom trudno jest utrzymać ciężar ciała: kręgosłupa, bioder, kolan, stóp i dłoni. Wiadomym jest, że mamy 3 rodzaje tkanki stawów : włóknista, chrzęstna i maziowa. Ich wspólną cechą jest obecność tkanki łącznej zawierającej elastynę. Krzem organiczny niezbędny jest do syntezy włókien jako spoiny. Muszą być elastyczne, aby umożliwić ruch i oprzeć się napięciu.

Chondroityna i glukozamina to substancje wytwarzane w procesach biochemicznych przez nasz organizm . Niestety, wraz z wiekiem starzejemy się, nasze narządy wewnętrzne się zużywają , ilość powstającej glukozaminy ulega znacznemu zmniejszeniu, co powoduje, że kości stają się cieńsze i bardziej kruche, zmniejsza się także ilość mazi stawowej, która chroni stawy przed nadmiernym naciskiem, tarciem i ścieraniem się kości. To powoduje, że chrząstka, wiązadła i ścięgna ulegają przewlekłym zapaleniom, które wywołują nieznośny ból i usztywnienie stawów. Na stan zdrowia naszych kości, chrząstek czy mięśni ma wpływ wiele czynników, m.in. duży i częsty wysiłek fizyczny  ( np. sportowcy) , sposób odżywiania, nasz wiek oraz sposób , w jaki o nie dbamy.

 - Siarczan chondroityny stymuluje substancje produkujące proteoglikany i poprawia regenerację uszkodzonych chrząstek stawowych. Jako główny składnik substancji międzykomórkowej chrząstki wspomaga tkankę łączną, dzięki czemu organizm ludzki jest bardziej odporny na kontuzje. Chrząstka chroni kości przed przemieszczaniem się względem siebie i wspomaga redukcję tarcia.

Niedostatek chondroityny przyczynia się do bólu stawów i objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Niedobór może być również czynnikiem w zespole suchego oka, łuszczycy i choroby wieńcowej.

 - Siarczan glukozaminy jest niezwykle istotny dla stabilizacji macierzy chrząstki - stymuluje syntezę cząsteczek, które służą jako środek poślizgowy. 

Glukozamina ma znaczący wpływ na zapobieganie procesom degeneracyjnym narządu ruchu i jest substancją podwyższającą odporność. Stanowi cenny środek pomocniczy w łagodzeniu stanów zapalnych, bólów, artretyzmu czy reumatyzmu, w regeneracji dysków międzykręgowych. Ma znaczny udział w utrzymaniu dobrego stanu chrząstek, ścięgien oraz paznokci. Wartym zauważenia jest też działanie gojące i poprawiające funkcjonowanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego (np.przy obniżonej perystaltyce, nieżytach, wrzodach żołądka i jelit).

Tak więc, kombinacja tych substancji ma bardzo dobry wpływ w przypadkach zaburzeń pracy ścięgien, mięśni, układu mięśniowo-szkieletowego, zapalenia stawów i reumatyzmie.

Stosowanie:

Miarka - 30 ml na dzień, korzystne są dwie porcje dziennie po 30 ml- w zależności od potrzeb.

Arthrosil ™ można dodać do dowolnego napoju lub pić bezpośrednio z miarki.
Nie ma żadnych przeciwwskazań. Jedna porcja całkowicie pokrywa dzienne zapotrzebowanie na krzem, (30-50 mg i więcej, w zależności od stanu zdrowia) , chondroitynę i glukozaminę.

Miarka 30 ml zawiera:

75 mg krzemu organicznego Si-G5™ 

335 mg siarczanu chondroityny 

335 mg siarczanu glukozaminy

Skład:

Woda oczyszczona, siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, krzem organiczny, stabilizowany choliną.
-krzem organiczny Si-G5™ - 2500 mg /1 litr, -siarczan chondroityny: 10 g / 1 litr, - siarczan glukozaminy: 10 g / 1 litr

Informacje:

Arthrosil™

  • Jest pozbawiony toksyczności,
  • Nie powoduje żadnych efektów ubocznych,
  • Nie ma żadnych przeciwwskazań do jego używania,
  • Może być stosowany z innymi terapiami, w tym alopatycznymi,
  • Może być używany przez dłuższy czas,
  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji,
  • Trzymać poza zasięgiem dzieci,
  • Przed użyciem wstrząsnąć
  • Przechowywać po otwarciu w lodówce i spożyć w ciągu 30 dni.

UWAGA!

Pragniemy zwrócić uwagę , że nasze produkty wolne są od parabenów i innych chemicznych konserwantów. Smak cierpki, gorzki i lekko kwaśny jest normalny i nie stanowi o zmianie właściwości produktów. W żadnym wypadku nie oznacza produktu nie nadającego się do spożycia. Także zjawisko uwalniania się pewnej ilości powietrza ( lekkie syczenie) w trakcie otwierania butelki jest zjawiskiem normalnym. Ewentualna niewielka wypukłość butelki nie świadczy o wadzie produktu. Ważnym jest, aby po otwarciu butelki przechowywać ją w chłodnym i zaciemnionym miejscu- najlepiej w lodówce.

Możliwe jest rozcieńczanie dziennej porcji w szklance wody lub dowolnego napoju aby zniwelować ewentualną gorycz.

Wszystkie nasze preparaty produkowane są także zgodnie z etykietą Green Nature. Oznacza to, iż składniki użyte do produkcji pochodzą z roślin dziko rosnących, zbieranych w obszarach chronionych. Etykieta ta gwarantuje  także produkty bez :  

pestycydów, dioksyn , PCB , furanu, nawozów chemicznych, cząsteczek syntetycznych, GMO, konserwantów chemicznych, produktów pochodzenia petrochemicznego, metali ciężkich i toksycznych (tak często spotykanych w wielu produktach przeznaczonych dla ludzi)

Opinie

Oceń 
2019-01-12

Widziałem na rynku krzem organiczny Arthosil i drugi, popularny też czyli Orsi. Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia albo porównania. Jestem po jednym opakowaniu tego drugiego, ogólnie oceniam dobrze, ale po wszystkich dobrych opiniach na temat tego krzemu w płynie, chętnie dowiem się czy w ogóle czymś się różnią. Może dla odmiany warto spróbować tego krzemu do picia, mam poważne problemy stawowe i szukam preparatu, który ukoi ból i wzmocni na stare lata, poporstu że będę mógł chodzić… Z góry dziękuję za opinie – krzem organiczny z waszego sklepu cz Orsi ???

Oceń 
2018-12-02

Proste zastosowanie krzemu organicznego – na wszystkie dolegliwości stawowe, kostne, ale… nie tylko! Krzem, jak już ktoś powiedział, to ważny pierwiastek, składnik wielu związków chemicznych i kompleksów w naszym ciele, oczywiście braki najlepiej widać w chorobach stawów, ale nie tylko. Dlatego polecam Arthrosil, zobaczycie, że to świetny produkt, poczujecie różnice już po około 2 tygodniach. Krzem w płynie można dolać do wody, soku, albo pić z miarki, ale warto stosować się do zaleceń producenta, wiecie, że ze wszystkim można przesadzić, prawda? Jeśli mieliście problemy, takie jak złamane kości, skręcenia czy inne sportowe urazy to też poleca się krzem organiczny do picia, typowo na wzmocnienie.

Oceń 
2018-10-18

Opisy na waszej stronie to jakieś rozprawy naukowe. Więc dla tych, którzy nie przebrnęli – krzem organiczny działanie ma bardzo wielokierunkowe, bo to jeden z głównych pierwiastków, wcale nie tak łatwo dostępnych w naszej diecie. Wyobraźcie sobie, że w Polsce jest tylko jeden producent wód mineralnych, który deklaruje zawartość przyswajalnej formy krzemu. Do właściwości krzemu organicznego należy wzmocnienie struktur stawowych, więc jest to typowy suplement dla reumatyków i osób wiekowych. Jest sprawdzony i skuteczny, mogę polecić w tej cenie krzem organiczny, próbowałem z różnych firm i nie widać jako takiej różnicy w jakości, ja sugeruje się ceną i wysyłką, z tym ekoflos mnie raczej nie zawodzi nigdy. Arthrosil warto kupić i brać, nawet profilaktycznie, a w przypadku chorób stawów i kości, albo kręgosłupa po 50-60 roku życia to ju ż w ogóle.

Oceń 
2018-06-10

Fajny suplement diety, chociaż trochę drogi. Cena krzemu organicznego za 0,5 l jest moim zdaniem wysoka, ale opłaca się. Jeśli chodzi o wzmocnienie i odbudowę stawów, to ciężko o skuteczniejszy preparat na rynku. Jest kilku producentów, ale działanie krzemu organicznego jest zawsze takie samo – odżywić struktury komórkowe w stawach i zapobiegać ich wysychaniu i wycieraniu. To z wiekiem staje się problem przed którym nie uciekniecie, wiem coś o tym, mam wieczne bóle stawów. Z polecenia rehabilitantki kupiliśmy krzem w płynie i od tego czasu dolegliwości są dużo mniej uciążliwe, chociaż nie powiem, że w ogóle ich nie ma. Mogę polecić, jak ktoś kiedyś miewał choroby stawów to wie, że tę ponad stówkę za krzem do picia to nie dużo…

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

Arthrosil- krzem organiczny 500ml

Arthrosil- krzem organiczny 500ml

Napisz opinię

10 innych produktów w tej kategorii: