Aloe Vera Żel do picia SIVERA z pokrzywą 1 L

Nowy

Wysyłka już od 15zł

119,00 zł

Więcej informacji

Żel do picia Aloe Vera z ekstraktem z pokrzywy.

 • 91% żelu Aloe Vera, 
 • 7% miód kwiatowy,
 • naturalny ekstrakt z pokrzywy zawierający krzem,
 • zawiera wyłącznie czysty miąższ z środkowej części liścia Aloe Vera,
 • wyjątkowo łagodny, zimny proces produkcji,
 • ponad 150 biologicznie czynnych składników,

Połączenie żelu aloesowego z miodem oraz ekstraktem z pokrzywy zawierającym krzem nadaje temu produktowi dodatkowego charakteru. Wpływa wzmacniająco praktycznie na cały organizm. 


Zalecane stosowanie: 3 x 30 ml dziennie najlepiej przed jedzeniem. Można rozcieńczyć z sokiem lub wodą, ale nie gorącą. Po otwarciu przechowywać w lodówce i zużyć jak najszybciej.

Należy pamiętać, że 59 nie powinny być stosowane jako substytut urozmaiconej i zbilansowanej diety. 
Pamiętaj o zdrowym trybie życia.

 

Gwarancja jakości produktu od LR:

 • Łagodne przetwarzanie "Made in Germany" w celu ochrony delikatnych składników naturalnych.
 • Konsekwentna analiza surowców i partii produktów według ustalonego planu parametrów.
 • Ustalenie i kontrola minimalnego stężenia konkretnych składników poprzez spektrometrię rezonansu jądrowego (NMR).
 • Konsekwencja: tylko kiedy wysokie standardy jakości zostaną spełnione, produkt zostaje dopuszczony do sprzedaży
 • Bez barwników, bez aloiny*.
 • IASC (International Aloe Science Council) - IASC to międzynarodowy związek specjalistów ds. Aloe Vera. Wszystkie żele do picia Aloe Vera od LR są wyróżnione pieczęcią jakości IASC.

*zawartość aloiny <0,1 mg/kg (ppm)

 

Aloe Vera to jedna z niewielu roślin o tak wielkim, nie do końca jeszcze odkrytym potencjale zdrowotnym dla organizmu ludzkiego. Znana od tysięcy lat, wykorzystywana leczniczo już za czasów starożytnego Rzymu, kiedy to sok z aloesu stosowano na rany, oparzenia, liszaje, niestrawności, bóle żołądka i zaparcia. Już wtedy doceniono lecznicze właściwości tej niezwykłej rośliny. 
Od tamtej pory minęło sporo czasu. W międzyczasie był uprawiany w przyklasztornych ogrodach, później trafił do dworków szlacheckich, a z czasem i do chłopskich zagród. Ludzie uważali go za panaceum i stosowali zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.
W Europie przez długi czas nie doceniano właściwości aloesu. Jego dobroczynny wpływ został odkryty na nowo dopiero na początku dwudziestego wieku, kiedy to naukowcy ponownie zainteresowali się aloesem. Za odmianę szczególnie cenną dla człowieka, ze względu na zawartość ponad 140 biologicznie czynnych składników, uważa się Aloe Vera Barbadensis Miller, z liści której pozyskuje się miąższ do produkcji żeli do picia Aloe Vera od LR. 
Podczas upraw Aloe Vera (USA, Meksyk) zrezygnowano całkowicie z użycia pestycydów i chemicznych nawozów. Czystość i ekologiczność upraw, poprzez kolejne etapy przetwarzania rośliny aż do uzyskania najwyższej jakości żelu - stoją pod znakiem regularnych kontroli przeprowadzanych przez SGS INSITUT FRESENIUS oraz IASC.

Aloes
Zawiera niezbędne dla zdrowia aminokwasy, których nasz organizm nie może sam wytworzyć. Ponad to aloes jest źródłem witamin A, C, E oraz witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12), które odgrywają istotną rolę w procesie metabolizmu, a co za tym idzie, pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. W miąższu znajdziemy również Kwas foliowy, Beta-karoten i Cholinę. Witaminy w miąższu w kompozycji z innymi składnikami aloesu działają silnie stymulująco na mechanizmy enzymatyczne organizmu, poprawiając w ten sposób wchłanianie witamin z innych źródeł. Aloes oprócz aminokwasów i witamin zawiera również wiele minerałów (Wapń, Mangan, Sód, Potas), pierwiastków śladowych (Tytan, Gal, Bar), mono i polisacharydy (Acemannan) oraz fitosterole.
Dlatego też picie żelu z tej rośliny może uzupełniać ewentualne niedobory wielu składników odżywczych wzmacniających nasz organizm.
Sekretnymi składnikami, dzięki którym aloes uznano za roślinę leczniczą, są aloektyna, mająca właściwości przeciwzapalneznieczulająca bardykinaza, a także acemannandziałający zmiękczająco.
Różnorodność zastosowań i dobroczynny wpływ na organizm zawdzięczamy działaniu aloesu na poziomie przemian komórkowych czyli na podstawowy element każdego organizmu. Aloes wspomaga odżywianie, podział i regeneracje komórek, reguluje wewnątrzkomórkowe reakcje biochemiczne dzięki czemu substancje odżywcze łatwiej docierają do wnętrza komórek. 

Pokrzywa
Zarówno liście jak i korzeń zawierają witaminy: C, K i B2, sole mineralne, związki żelaza, potasu, wapnia oraz rozpuszczalną krzemionkę. Zawarta w niej sekretyna (hormony rośl82) pobudza czynności wydzielnicze żołądka, trzustki, wątroby i wpływa korzystnie na perystaltykę jelit. Zwiększa zawartość hemoglobiny we krwi i liczbę czerwonych ciałek, dlatego zaleca się ją przy anemii i spadku odporności (grypa, odra, krztusiec). Korzenie mają działanie moczopędne i ściągające, a liście zaś działają moczopędnie, przeciwgośćcowo i przeciwbiegunkowo oraz hamują krwawienia. Pobudzają krążenie krwi i funkcje trzustki oraz wzmacniają cały organizm, obniżają również poziom cukru we krwi i ciśnienie.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

23 innych produktów w tej kategorii: