inne

Najczęściej kupowane

Ostatnio przeglądane

SMALEC Z GĘSI 300ml DESMAL

Nowy

Wysyłka już od 15zł

25,00 zł

Więcej informacji

Właściwości:

Smalec gęsi (smalec z tłuszczu sadełkowego) ze względu na wysoką zawartość (ponad 2/3) nienasyconych kwasów tłuszczowych zalicza się do zdrowszych tłuszczów zwierzęcych. Przeważa tutaj jednonienasycony kwas oleinowy (podobnie jak w oliwie z oliwek), którego spożywanie zaleca się w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. Jego właściwości są powszechnie znane; m. in. obniża on poziom złego cholesterolu (LDL), nie zmniejszając poziomu dobrego cholesterolu (HDL). To głównie on powoduje, że smalęc gęsi jest delikatnym tłuszczem i po przekroczeniu temperatury pokojowej staje się półplynny.

Zastosowanie w kuchni:

Czołowi i znani kucharze polecają go do smażenia, pieczenia i gotowania. W zdrowej polskiej kuchni obecny od wieków, m. in. ze względu na nieprzeciętne walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. W przeciwieństwie do innych tłuszczów smalec gęsi może być używany w wysokich temperaturach - nawet powyżej 200 st. C - bez niszczenia jego struktury molekularnej. Stosować go można do wszystkich rodzajów potraw - zatówno mięsnych jak i bezmięsnych - w zależności od upodobań gotującego.

Medycyna ludowa

Smalec gęsi sadełkowy od stuleci znajduje zastosowanie w medycynie ludwej. Nasze babcie do dziś leczą dolegliwości dróg oddechowych za jego pomocą (ciepły do picia w połączeniu z miodem i mlekiem). Małym dzieciom - wcieramy dobrze w pierś i plecy. Stosowany zewnętrznie (po dodaniu olejku rycynowego) jest bardzo pomocny w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów (kolana, biodra, kręgosłup).

Opinie

Oceń 
2020-01-07

Doskonała cena! Smalec z gęsi kosztuje u was prawie dwa razy mniej niż to co oferowali mi na jarmarku, śmiech na sali. Zdrowy, ekologiczny smalec, więc klientów sporo, jest boom na produkty eko to się rozumie, ale takie marże?! I cieszę się, że zapamiętałem nazwę, zamawiam u was, tu za tę cenę prawie mam dwa słoiki, ludzie powariowali. Smalec z gęsi ma same dobre opinie, wrócę z komentarzem jak tylko spróbujemy w domu.

Oceń 
2019-12-15

Jestem po pierwszym skosztowaniu. Smalec z gęsi ma swój specyficzny smak, ale podoba mi się też jego konsystencja, nie jest zbytni zbity i łatwo się go rozprowadza. Kupiłam go dla męża, który ma poważne problemy wieńcowe i ryzyko miażdżycowe. Pytałam dosłownie wszędzie gdzie kupić smalec z gęsi ale jest to produkt wbrew pozorom ciężki do znalezienia. Podobnie miałam z miodem lipowym, niby taki popularny, a obeszłam osiedle i nici.

Oceń 
2019-08-03

Bardzo dobrze, że na polskim rynku wreszcie są pełnowartościowe produkty, które z jednej strony są smaczne a z drugie po prostu zdrowe. Smalec z gęsi poleciła mi bratowa i od jakiegoś czasu kupuję go u was bo tak jest najwygodniej. Smalec ekologiczny można tak jak ktoś z państwa napisał, także wykorzystywać doraźnie na różne dolegliwości, ale ja zwyczajnie lubię smak, w ogóle potrawy z gęsi, nie tylko smalec z gęsi. Cena mistrzostwo, w ogóle wasz sklep ma mnóstwo produktów, których nie idzie dostać w społem czy markecie. Dostawa i wysyłka zawsze bezproblemowo.

Oceń 
2019-05-19

O tym, że smalec z gęsi pomaga na różne choroby pamiętam jeszcze z czasów, jak mieszkałam jako dziewczyna na wsi na mazowszu. Babcia wykorzystywała to na różne okoliczności, albo kazała smarować albo pić smalec z gęsi. Cena jest świetna, ja jestem pro eko i staram się takie wyroby przygotowywać sobie sama, ale akurat smalec z gęsi nie potrafię, a że u was jest to smalec ekologiczny, to mogę z czystym sumieniem kupić. Unikam masowych przetworów, a zwłaszcza tłuszczów zwierzęcych bo aż strach pomyśleć co jest w nich porozpuszczane i co my później mamy w swoich tkankach!

Oceń 
2019-04-11

Świetnie, że macie w ofercie smalec z gęsi. Gdzie kupić takie coś w marketach??? Mnie jeszcze nie udało się trafić, a zjechałam pół Szczecina. Słyszałam same dobre rzeczy, niby smalec z gęsi świetnie działa przeciwmiażdżycowo i dietetycy polecają go dla tych, co nie potrafią odstawić tłuszczyku zwierzęcego, a mają tendencję, albo są w tym wieku, że już za mocno grozi. Smalec ekologiczny za mniej niż 20 zł to moim zdaniem super okazja. Zamawiam i napiszę jak już przetestujemy w domu

Oceń 
2019-01-20

Kiedy pierwszy raz polecono mi smalec z gęsi na cholesterol to popukałem się o głowie. Kto przy problemach tego typu jeszcze faszeruje się smalcem?! Ale to faktycznie działa. Jest to smalec ekologiczny, który obniża poziom złego cholesterolu. Oprócz tego jest bardzo smaczny i przyjemnie jest na nim coś podsmażyć, albo zjeść go tak po prostu z chlebem. Mogę spokojnie polecić smalec z gęsi. Cena 14 zł to niewiele za produkt EKO i o prozdrowotnym działaniu, polecam czasem zamiast salcesonu albo golonki pójść w zdrowsze tłuszcze zwierzęce

Napisz swoją opinię !

Napisz opinię

SMALEC Z GĘSI 300ml DESMAL

SMALEC Z GĘSI 300ml DESMAL

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: