YERBA MATE

Najczęściej kupowane

Ostatnio przeglądane

El Gaucho 0,5 kg

Nowy

Wysyłka już od 15zł

30,00 zł

Więcej informacji

Jeden z naszych produktów sztandarowych: oryginalna argentyńska yerba o wyrazistym smaku i zmniejszonej zawartości pyłku. Ci, którzy zaczynali od El Gaucho zawsze do niego wracają. Dobrze pobudza. Trudno się na niej zawieść. 

YERBA  MATE to nazwa naparu zbliżonego do herbaty, otrzymywanego z liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex Paraguarensis), który rośnie w Paragwaju, Urugwaju i północno-wschodniej Argentynie, jest także uprawiany w Brazylii, głównie w dorzeczu rzeki Parana. 

Dobrze znana Indianom Guarani, ceniona przez nich głównie jako środek przeciwko zmęczeniu i łagodzący uczucie głodu, 86 dotarła do Europy w XVII wieku, dzięki misjonarzom jezuickim, którzy rozpropagowali ją jako alternatywę dla sprowadzanej z Azji herbaty. 

Oni także nadali naparowi nazwę, która wywodzi się od słowa hierba (w starohiszpańskim pisane przez y jako yerba), oznaczającego zioło, oraz mati, czyli nazwy jakiej Indianie keczua używali na określenie naczynia do jej picia.

YERBA  MATE zawiera aż 196 aktywnych komponentów, czyli więcej niż np. zielona herbata. Badania przeprowadzone w Instytucie Pasteura w Paryżu wykazały, że posiada niemal wszystkie witaminy niezbędne do podtrzymania życia. Ponadto jest bogata w karoten, magnez, potas, żelazo, wapń i wiele innych minerałów. Dzięki obecności mateiny, substancji chemicznej z grupy ksantyn, w przeciwieństwie do swej „siostry” kofeiny nie wywołuje uzależnień. 

Opakowanie:
500g

Opinie

Napisz opinię

El Gaucho  0,5 kg

El Gaucho 0,5 kg

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

11 innych produktów w tej kategorii: