LIPOSOMALNA WIT.C - 80 porcji 473ml

Nowy

Wysyłka już od 15zł

315,00 zł

Więcej informacji

Witamina C jest najczęściej używanym suplementem diety na świecie.

Dzieje się tak za sprawą potwierdzonych naukowo korzyści płynących z zastosowania witaminy C.

 

Świnki morskie, niektóre naczelne, jak goryle czy szympansy, część nietoperzy i ludzie to jedyne gatunki zwierząt, których organizmy nie wytwarzają własnej witaminy C, wielu naukowców uważa zatem, że ta nieumiejętność to luka w naszym oprzyrządowaniu genetycznym.

Jeśli przeliczymy jej ilość w organizmach zdrowych zwierząt, które same się w nią zaopatrują, na warunki naszych organizmów, stwierdzimy, że człowiek potrzebuje jej znacznie więcej, niż 75 mg (80mg w Polsce) w ciągu doby, jak przewidują wskazania dziennego spożycia GDA - Guideline Daily Amounts (np. RDI lub RDA), opracowane przez naukowców z różnych instytucji zdrowotnych.

 

Co ciekawe, wraz ze wzrostem zapotrzebowania, rośnie też tolerancja naszego organizmu na coraz większe dawki witaminy C.

 

Żeby przyjąc duże dawki witaminy C i tym samym nie narazić sie na podrażnienie żołądka lub biegunkę należy przyjąc witaminę C w postaci askorbinianu sodu a nie kwasu askorbinowego.

Obecnie najlepiej przyswajalną formą itaminy C i powszechnie dostępną jest liposomowa postać.

Liposomy są idealnymi "pojemniczkami" na składniki odżywcze, z wielu powodów. Chronią swój "ładunek" przed strawieniem, zanieczyszczeniami i zniszczeniem przez enzymy, żółć, soki trawienne czy krew.

Działa to w obie strony:

substancje zawarte w liposomach nie mogą reagować z żadnymi innymi związkami, do czasu gdy zostaną "uwolnione". Ze względu na ich mikroskopijny rozmiar, uważa się, że produkty liposomalne przechodzą bez szwanku przez jelito cienkie, gdzie są wchłaniane przez limfę i wraz z nią doprowadzane do wątroby.

Znajdujące się tam komórki rozbijają liposomy, uwalniając ukryte w nich składniki odżywcze, które teraz mogą zostać rozprowadzone po całym organizmie.

 

Załozycielem Firmy Let's Talk Health® (Porozmawiajmy o zdrowiu) był  dr.Kurt W.Donsbach- naturopata, pionier medycyny alternatywnej, przez 40 lat propagował holistyczne metody leczenia, napisał kilkadziesiąt książek na temat zdrowia, zdrowego odżywiania, był założycielem największych holistycznych szpitali na świecie min.

w Polsce.

Prezetnowane suplementy są sporzadzone wg.jego własnych receptur.  

Liposomalna witamina C firmy Let's Talk Health® to w 100% CERTYFIKOWANA LIPOSOMOWA WITAMINA C BEZ GMO Z NATURALNĄ TŁOCZONĄ NA ZIMNO LECYTYNĄ Z NASION SŁONECZNIKA BEZ GMO!  

 

 

Liposomowa Witamina C została wprowadzona do oferty w firmieLet's Talk Health® kilka lat temu i stała sie prawdziwym bestsellerem.

 

Nowa Liposomowa Witamina C nie zawiera żadnej lecytyny sojowej.

 

Zamiast niej zastosowano jako emulgator certyfikowaną w 100% bez GMO lecytynę uzyskiwaną z nasion slonecznika  co wydaje sie być lepszym rozwiazaniem.

Wykorzystując opatentowany proces produkcji liposomów istnieje możliwośc wprowadzenia witaminy C do naszego organizmu  na poziomie wlewów dożylnych.

W istocie lecytyna, której użyto jako powłoki liposomowej powoduje, ze witamina c  jest bardziej przyswajalna na poziomie komórkowym niz na poziomie dożylnym. 

Przez dekady firma Let's Talk Health stosowała róznego rodzaju receptury askorbinowe w swojej suplementacji, ale teraz technologia Liposomowaa otwiera  zupełnie nowe horyzonty.

Znaczny Wzrost Absorpcji  - zwykła witamina C jest przyswajana w około 19%.

 Liposomalna witamina C jest znacznie efektywniej przyswajalna niż tradycyjne metody dostarczania tej witaminy. Jej wchłanialnośc przekracza 90%.

Ogromny postęp w zarówno skuteczności jak i efektywności uzupełniających składników odżywczych!

Czym są Liposomy Nanotechnologiczne?

Nanotechnologia potrzebna jest tu do stworzenia mikrocząsteczek aktywnej substancji, którą można pokryć liposomami – w tym przypadku witaminę C.

Wymaga to kosztownego sprzętu i znacznych nakładów czasu.

Po jego upływie mikrocząsteczki te są wprowadzane do specjalnych substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. Przypominają one mikropęcherzyki o zaledwie kilku milionowych częściach cala w średnicy, które upożliwiają witaminie C prześlizgnięcie się przez śluzówkę jelita bez ryzyka strawienia.

Te „bąbelki” są teraz w krwioobiegu i są dysponowane do tych komórek ciała, które ich potrzebują.

Podobnie jak to jest w przypadku ściany jelita, ściana komórkowa kocha liposomy, ponieważ są one wykonane z podobnego materiału (fosfatydylocholina, lecytyna, fosfatydyloseryna, CLA, itp.), więc dołączona witamina C jest dostarczana bezpośrednio do komórki, podczas gdy liposomy są wykorzystywane przez ścianę komórkową.  

Ogromny postęp w zarówno skuteczności jak i efektywności uzupełniających składników odżywczych!

Porównajmy fakty:

      • 1,000 mg witaminy C w tabletce lub kapsułce Absorpcja 19% = 190 mg w krwioobiegu
      • Możesz wprowadzić niesamowite ilości do krwioobiegu bez ryzyka biegunki, która nastąpi na długo przed przyswojeniem nawet 1,500 mg do krwioobiegu z tradycyjnych tabletek lub kapsułek.

 

 Łatwość użycia

      • bierzesz nieduże ilości przyjemnie smakującego płynu zamiast wielu ogromnych kapsuł, gdzie każda łyżeczka liposomalnej witaminy C zawiera 1,000 mg witaminy C.

 

Firma Let's Talk Health  stale ulepsza receptury liposomalne.

Obecnie używana jest  wyższej klasy witamina C. Zmiana ta stabilizuje recepturę, ale również nadaje jej dużo mocniejszy, cytrusowy smak.

Bez żadnych ograniczeń, można rozcieńczać swoją Liposomalną Witaminę C w wodzie lub soku.

Nie ma to żadnego wpływu na skuteczność produktu.

Dla lepszych rezultatów rekomendujemy spożycie Liposomalnej Witaminy C w ciągu roku od daty produkcji.

 Uwaga: Let's Talk Health  nie stosuje sztucznych barwników wswoich recepturach liposomalnych, co oznacza, że warianty kolorystyczne niektórych partii mogą się różnić.

Zakład produkcyjny ściśle przestrzega zasad GMP (Good Manufacturing Practices – Dobra Praktyka Produkcyjna).

Każda receptura jest testowana laboratoryjnie za pomocą HPLC (wysokosprawne chromatografy cieczowe) w celu zapewnienia skuteczności, efektywności i laboratoryjnej jakości.

Uwaga: Obecnie zastosowano wyższej jakości witaminę C, by poprawić poziom pH.

Zmiana ta stabilizuje recepturę, ale także nadaje jej silny, cytrusowy smak.

Witamina pakowana jest w plastikowe butelki wolne od BPA.

 

 

LIPOSOMALNA WITAMINA C w PŁYNIE – cząsteczki witaminy C w liposomach (otoczce lipidowej)

 

SUPLEMENT DIETY

 

Składniki: woda oczyszczona, L-askorbinian sodu, emulgator : lecytyna z nasion słonecznika, naturalny aromat cytrynowy, substancje konserwujące: sorbinian potasu ( 0,1%),  substancja słodząca: glikozydy stewiolowe.

 

Nie zawiera: cukru, skrobi, sztucznych aromatów, barwników, składników pochodzenia zwierzęcego, składników mlecznych, pszenicy, glutenu, drożdży.

 

Zawartość netto : 473 ml ( 80 porcji ) 1 porcja = 1 miarka ( 5,9 ml )

 

Sposób użycia:

 

zalecana dzienna porcja – 1 miarka ( 5,9 ml ), łyżeczka to- 5ml

Nie wstrząsać.

Można rozcieńczyć z wodą lub sokiem – nie będzie to miało wpływu na skuteczność produktu.

Nie dodawać do ciepłych napojów.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Kobiety w ciąży i karmiące przed spożyciem powinny skontaktować się z lekarzem.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy styl życia.

Warunki przechowywania: przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Najlepiej spożyć przed końcem:data na opakowaniu. Nr partii na opakowaniu.

27 innych produktów w tej kategorii: